Hakkımda

Ömür Benek, PMP

1982 yılının Kasım ayında İzmir‘de doğduktan sonra ortaokul yıllarından bu yana içinde bulunduğum bilgisayar ve teknoloji dünyasıyla ilgilenmeye devam ediyorum.  Intel 80386/486 CPU larla adım attığım bilgisayar dünyasında merakım lise yıllarında da aynı hızla devam etti. Lise döneminde her gün der çıkışında ve hafta sonları da bilgisayarcılara gidip bilgisayar tamiri yapıp malzeme satmak en büyük zevkim haline gelmişti.

Erciyes Universite Muhendislik Fakultesi

 

Lisans eğitimini Kayseri’de Erciyes Üniversitesi Elektronik Mühendisliği‘ nde aldım. Bu dönem kısa kısa pratik çalışmalarım olsa da benim için daha çok teorik olarak geçti. Uzmanlaştığım alan haberleşme teknolojileri üzerine oldu.

marmara-universitesi

 

Marmara Üniversitesi’ nde Uluslararası İşletmecilik alanında yüksek lisansa eğitimi sırasında aldığım bilimsel  hazırlık eğitiminde Muhasebe, Pazarlama ve İletişim dersleri oldukça faydalı oldu.

 

Ardından İstanbul Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendislik bölümünde yüksek lisans eğitimine başladım.  Burada haberleşme ağırlıklı aldığım derslerin ardından şu anda Kablosuz Haberleşme alanındaki tezime devem etmekteyim.IU_Logo

Kısa dönem askerlik görevimi de Ağrı-Doğubayazıt’ta Bilgi İşlem (OBİ) departmanında yerine getirdim.

 

telekom logo

2007 yılında Türk Telekom A.Ş. İstanbul’ da işe başladım. TT içerisinde farklı birimlerde çalışma imkanı buldum. 2,5 yıla yakın bir süre Türk Telekom Grubu Çağrı Merkezi şirketi olan AssisTT ‘e teknik destek verdim. Burada Sistem ve Network Mühendisi olarak çeşitli projelerde yer aldım. Ayrıca Çağrı Merkezi teknik destek operasyonunu yürüttüm.

Ardından 2 yıla yakın bir süre Network ve Erişim cihazları Proje Geliştirme ve Teknik Destek Uzmanı olarak çalıştım. Burada bir çok Ar & Ge projesini hayata geçirip şirkete önemli katkılarımız oldu. Ayrıca gene bu dönemde TT Akademi bünyesinde şirket içinde teknik ekip çalışanlarımıza “İş Sağlığı ve Güvenliği” ile “Teknik Cihaz” eğitimleri verdim.

2011 yılında Proje Yönetimi Ofisinde (PMO) Proje Yöneticisi olarak çalışmaya başladım.  Şirketin önemli projelerinde görev aldım. Churn – Müşteri Elde Tutma, Vaktinde Nakil,  Siebel-CRM Sistem Geliştirmeleri, Çağrı Merkezi PDS Geliştirmeleri gibi projeleri yönettim. Uzmanlık alanım IT, CRM ve Yazılım Projeleri üzerine oldu.

2013 yılı Ocak ayından itibaren Kurumsal Müşteri Başkanlığı’na bağlı olan 6 kişilik Veri Kalitesi Ekinin Liderliğini yaparak hem teknik hem de CRM ağırlıklı bir çok projeyi hayata geçirdim. Müşteri verilerinin sistemlerde doğru ve güncel tutulması, raporlama ve veri analiz çalışmaları, Dijital Arşiv Sisteminin geliştirilmesi ile Bilgi Güvenliği ve IT taleplerinin yönetilmesi gibi görevleri ekibimle beraber yürüttük.

tt akademi

Bu işlerimle beraber şirket içerisinde kendini Proje Yönetimi alanında geliştirmek isteyen çalışanlara Türk Telekom Akademi bünyesinde “Proje Yönetimi” eğitimleri verdim. Gene bir çok kişiye “Proje Yönetimi” ve “PMP Sınavı ve Hazırlık” Süreciyle ilgili mentorluk ve danışmanlık desteği verdim.

7 yıl görev yaptığım Türk Telekom ailesinden 16 Eylül 2014 tarihinde ayrıldım.

 

denizbank-logo

intertech_logo

Her zaman yapmaktan zevk aldığım “Proje Yönetimi” alanında çalışmalara devam etmek için DenizBank iştiraki olan IT firması Intertech’ de göreve başladım. Intertech bünyesinde hem DenizBank hem de dış             müşterilerimize IT ve CRM tabanlı uçtan uca çözümler sunmaktayız. Ben de PMO ekibinde bu projelerden sorumlu olarak yer almaktayım.

 

İş hayatımdan kalan zamanlarda mümkün olduğunca ailemle vakit geçirmeye çalışıyorum. Onlarla geçirilen her bir saniyenin benim için önemi çok büyük.

PMI_PMP_logo

Sosyal çalışmalar olarak dernek faaliyetlerinde yer alıyorum. Hem Proje Yönetimi hem de Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyorum. Özellikle bu konulardaki sempozyum, panel ve sunumları kaçırmamaya çalışıyorum.

pmi-tr

4 yıla yakın bir zamandır gönüllüsü olduğum ve etkinliklerine katıldığım PMI ‘ın Türkiye’deki faaliyetlerini yürüten PMI-TR Chapter bünyesinde Aralık 2014 itibariyle İletişim Direktör Yardımcısı olarak görev almaya başladım. Proje Yönetim anlayışının ülkemizde daha da geliştirilmesine yönelik aktif çalışmaların içerisinde olmak ayrıca motive edici bir unsur benim için.

Bunun dışında da şiir yazma ve okuma ile ve kısa yazı çalışmalarım bulunuyor. Ayrıca klasik kol saatleri ve kalem koleksiyonu oluşturmaktayım.

Detaylı özgeçmişime şu linkten ulaşabilirsiniz:

linkedin.com/pub/ömür-benek/1a/92/556

Reklamlar

Hakkımda” için 2 yorum

  1. Ömür Benek Bey, Selamlar… KPG konusunda sizinle yazışmak istiyorum. Selçuk Soyer. ssoyer45@yahoo.com

    1. Merhaba bana iletişim bilgilerimden ulaşabilirsiniz…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close