Hakkımda

Profesyonel ve Akademik Kariyer

Elektrik-Elektronik Mühendisliği lisans ve yüksek lisans eğitimlerini Erciyes Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi’nde, Uluslararası Girişimcilik Ekosistemi ve İnovasyon Stratejileri micromaster eğitimini İstanbul Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi Uluslararası İşletmecilik Yüksek Lisans eğitimine katılım sağlamıştır. Boğaziçi Üniversitesi Liderlik eğitimini tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nde Yönetim ve Strateji alanında doktora tez çalışmalarına devam etmektedir.

2007-2014 yılları arasında ülkemizin telekom okulu olan Türk Telekom firmasında çağrı merkezi, IT ve proje yönetimi ofislerinde uzmanlık ve yöneticilik görevlerini tamamladı. Bu dönemde CEO projelerini yürüttü. 2014 yılında katıldığı Denizbank Finansal Hizmetler Grubu (DFHG) iştiraki olan Intertech firmasında ise müşteri projelerinde yer aldı. 2014-2015 yıllarında ülkemizin ilk devlet katılım bankası olan Ziraat Katılım Projesinde proje yöneticiliği görevini yürüttü. 2015-2017 yılları arasında ise zamanının çoğunu Beyrut/Lübnan’da geçirerek Bank Audi firmasına ait programların yöneticiliğini yürüttü.

2017 yılında dahil olduğu Türk Hava Yolları’nda ise kurum tarihinde ilk olgun porföy yönetimi süreçlerinin hazırlanması ve uygulanması çalışmalarını yürütmüştür.  2020 yılına gelindiğinde Katılım Emeklilik firmasında proje yönetimi, analiz ve veri ambarı ekiplerinin kıdemli yöneticiliğini yürütmüştür. 2021 yılından bu yana Türkiye Sigorta firmasında BT Yönetişim ve Süreç Müdürlüğü görevine devam etmektedir.

Eğitim & Danışmanlık Kariyeri

Profesyonel iş hayatının yanında birçok dernekte gönüllülük ve yöneticilik faaliyetlerinde bulunmuştur. Bunlardan en uzun soluklu olanı da 2011 yılından bu yana uluslararası üyesi olduğu PMI (Project Management Institute) kuruluşu ve PMI Türkiye Chapter Derneği olmuştur. PMI Türkiye’de 2012-2021 yılları arasında sırasıyla asistan direktörlük, direktörlük, başkan yardımcılığı ve 2021 yılında da yönetim kurulu başkanlık görevlerini tamamlamıştır.

Bu zamana kadar çalıştığı tüm firmaların Akademi birimlerinde iç eğitmen ve danışman olarak yer almıştır. Sırasıyla Türk Telekom Akademi (2011-2014), Inter-Academy ve Denizakademi (2015-2017) ile Turkish Airlines Academy (2019-2020) şirketlerinde proje yönetimi, agile/çevik yönetimler ve yönetim bilimleri alanlarında eğitimler vermiştir.

Yöneticilik, eğitmenlik ve danışmanlık çalışmalarının yanı sıra bir çok etkinlik ve zirvede de konuşmacı, panelist ve moderatör olarak yer almaya devam etmektedir.

Linkedin: https://www.linkedin.com/in/omurbenek/

Web: http://www.omurbenek.com & http://www.projenotlari.com

Web: http://stratejidoktoru.com & http://www.stratejikakademi.com

Hakkımda’ için 2 yanıt

Add yours

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: