İletişim

Evli ve iki kız babası olan Ömür Benek, İzmir’de doğdu ve Erciyes Üniversitesi’nden Elektronik Mühendisliği lisans eğitimi sonrasında İstanbul Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde kablosuz haberleşme üzerine tez çalışmalarını tamamlayarak yüksek mühendis olarak mezun oldu. Ayrıca Uluslararası Girişimcilik ve İnovasyon Master Programını da Mayıs 2020’de tamamladı. 2019 yılında Doktora çalışmalarına, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi – İşletme ABD – Yönetim ve Strateji bölümünde başlamış olup akademik kariyerine de bir yandan devam etmektedir.

Türk Telekom’da 8 yıla yakın süre boyunca teknik ve iş birimlerinde mühendis ve yönetici pozisyonlarında çalıştı. Şirketin başta CEO projeleri olmak üzere önemli projelerinde proje ve program yöneticisi olarak aktif rol adlı.

2014 – 2017 yılları arasında Deniz Bank Finansal Hizmetler Grubu’na bağlı olan Intertech firmasında dış müşteri projelerinde çalıştı. Öncelikle Türkiye’nin ilk devlet katılım bankası olan Ziraat Katılım Bankası’nın kuruluş aşamalarında proje ve program yöneticiliği yürütmüş ardından 2016-2017 yıllarında ise Lübnan’da yerleşik olarak Bank Audi şirketine ait projelerde Proje/Program Yöneticisi olarak çalıştı.

Mayıs 2017 ile Ağustos 2020 tarihleri arasında ise Türk Hava Yolları firmasında Proje ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmalarına devam etmiştir.

Bu zamana kadar çalıştığı şirketlerin eğitim birimleri olan Türk Telekom Akademi, Inter-Academy ve Turkish Aviation Academy’de Proje Yönetimi, Agile Çevik Yöntemler, Stratejik Portföy Yönetimi, Lean 6 Sigma eğitimleri verip Agile / Scrum danışmanlığı yaptı.

Gönüllü çalışmalarında 8. Yılına girdiği PMI-TR Chapter’da birçok departmanın faaliyetlerinde yer aldı. 2019 yılı itibariyle başladığı Pazarlama Başkan Yardımcısı görevine devam etmektedir.

Bildiklerini ve öğrendiklerini başta blog ve sınıf eğitimleri ile üniversiteler ve yerel ya da uluslararası olmak üzere çeşitli zirvelerde sunumlar ile paylaşmaktadır. Ayrıca ulusal ve uluslararası dergilerde makale ve yazıları yayınlanmaktadır. Ömür bildiklerini ve deneyimlerini her ortamda paylaşarak kendini ve çevresini daha da geliştirdiğine inanmakta.

Linkedin: https://www.linkedin.com/in/omurbenek/

Web: http://www.omurbenek.com & http://www.projenotlari.com

İletişim’ için 2 yanıt

Add yours

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: