İletişim

Ömür Benek, 1982 yılında İzmir’de doğdu. Erciyes Üniversitesi’ nden Elektronik Mühendisi olarak mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde kablosuz haberleşme üzerine tez çalışmalarını tamamlayarak mezun oldu. 2019 yılı itibariyle Doktora çalışmalarına, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi – İşletme ABD – Yönetim ve Strateji bölümünde başladı.

Türk Telekom’ da 8 yıla yakın süre boyunca teknik ve iş birimlerinde mühendis ve yönetici pozisyonlarında çalıştı. Şirketin başta CEO projeleri olmak üzere önemli projelerinde proje ve program yöneticisi olarak aktif rol adlı.

2014 – 2017 yılları arasında DenizBank Finansal Hizmetler Grubu’na bağlı olan Intertech firmasında dış müşteri projelerinde çalıştı. Öncelikle Türkiye’ nin ilk devlet katılım bankası olan Ziraat Katılım Bankası’ nın kuruluş aşamalarında proje ve program yöneticiliği yürütmüş ardından 2016-2017 yıllarında ise Lübnan’da yerleşik olarak Bank Audi şirketine ait projelerde Proje/Program Yöneticisi olarak çalıştı.

2017’den bu yana da Türk Hava Yolları’ nda Proje ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmalarının ardından 2019 itibariyle CRM projeleri üzerine çalışmalarına devam etmektedir.

Bu zamana kadar çalıştığı tüm şirketlerin eğitim birimleri olan Türk Telekom Akademi, Inter-Academy ve Turkish Aviation Academy’de Proje Yönetimi eğitimleri verip Agile/Scrum danışmanlığı yaptı.

Bir çok dernekte gönüllü faaliyetlerde bulundu. Gönüllü çalışmalarında 8. Yılına girdiği PMI-TR Chapter’ da sosyal medya, iletişim, IT ve Pazarlama & Yaygınlaştırma faaliyetlerinde yer aldı. 2019 yılı itibariyle başladığı Pazarlama Başkan Yardımcısı görevine devam etmektedir.

Bildiklerini ve öğrendiklerini başta blog ve sınıf eğitimleri ile üniversiteler ve yerel yada uluslararası olmak üzere çeşitli zirvelerde Proje Yönetimi, Strateji, Kişisel Gelişim konularında sunumlar ile paylaşmakta. Ayrıca ulusal ve uluslararası dergilerde makale ve yazıları yayınlanmakta. Ömür bildiklerini ve deneyimlerini her ortamda paylaşmaktan memnun olarak kişinin bildiklerini paylaştıkça kendini daha da geliştirdiğine inanmakta.

Ömür evli olup 2 kız babasıdır.

Linkedin : https://www.linkedin.com/in/omurbenek/

Web: http://www.omurbenek.com

Web: http://www.projenotlari.com

Web: http://www.stratejikprojeler.com

Web: http://www.stratejikdonusum.com

“İletişim” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.