CRM - Müşteri Yönetimi, Kişisel Gelişim, Pazarlama, Performans, PMP, Portföy Yönetimi, Program Yönetimi, Proje Yönetimi, Satış, Strateji ve İş Geliştirme, Teknoloji, İK - HR

Değişim ve Dönüşüm

Değişimin kişinin kendisinde başlayacağına hep vurgu yapmışızdır ancak öte yandan “Değişime cevap vermenin önündeki en büyük engeliniz nedir?” diye sorduğumuzda aldığımız cevaplar da şöyle olmuştur:

  • Günübirlik Kararların Stratejileri Baltalaması en büyük oran (%40) olarak karşımıza çıkarken azımsanmayacak bir oranda herhangi bir stratejisi olmayan şirketleri de örnek göstermek mümkün.
  • Kolay Anlaşılır Vizyon Eksikliği ikinci sırada gelirken gene herhangi bir vizyona sahip olunmaması da olası.
  • Üçüncü sırada gelen İnovasyonu Destekleyecek Sistemlerin Olmayışı ile buna uygun kültürün gelişmemesini de eklemek mümkün.
  • Doğru Yeteneklerin Olmayışının bir sonucu olarak Güçlü Fikirlerin Eksikliğinin oluştuğunu söyleyebilirim.

Ayrıca ilk iki sıradaki “Strateji ve Vizyon” eksikliklerinin şirketlerde meydana getirdiği/getireceği olumsuzluklar ile doğru yeteneklerin ve güçlü fikirlerin şirketlerde kalmayacağını da varsayabiliriz.

İşte tam da bu nedenlerle Değişim ve Dönüşüm sadece çalışanların istemesi ile değil aynı zamanda üst yönetim kararı, vizyonu, stratejisi ve kültürü oluşturmasıyla mümkün olabilir.

[English]

We always highlight that Change starts with personality but on the other hand we got several below answers regarding our question as “What is your biggest obstacle of Change?”

  • We can exemplify companies which have not any strategy in addition to “One-day Decision Influencing the Strategy” item as %40 share.
  • Lack of Vision as second step in addition to having a coherent vision.
  • Third place refers to not having any systems to support Innovation.
  • I can emphasize that Lack of Great Ideas as a conclusion of not having Correct Abilities.

Besides we can suppose that there would not be correct abilities and great ideas as a result of Lack of “Strategy and Vision”.

That’s exactly what it means “Change and Transformation” are not only expectations of only employees but also as a result of decision, vision, strategy and constitute a culture by Executive Management team.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.