Değişim ve Dönüşüm Şart

Değişim ve dönüşüm her ortamda her sektörde kendini hissettiriyor. Hem yönetimsel hem de iş süreçleri, operasyonel ve/veya proje yönetiminde değişimi yakalayamanlar ilerlemeyi bırakın sahneden inmek durumunda kalıyor. Örnek için çok eskiye gitmeye gerek yok: Kodak, Nokia, Blackberry (RIM) etc.

Artık bazı tanımları yeniden yazmak ve uygulamak zamanı. Şirketlerin asli hedefi kar ve para kazanmak olsa da “Hedef ve amaç” kilit kelimeler. Organizasyonlar hiyerarşik yapıdan herkesin eşit veya yakın seviyede olduğu network ekiplerine evriliyor. Yöneticiler artık mikrokontrol yönetimden motive etme, yönlendirme ve liderlik ermeye yöneliyor, yönelmeli. Hata yapmaya izin veren yapılar ile planlamalar daha sağlıklı yapılırken açık ve şeffaf bir porföy yönetimi ile müşteri (işbirimi) yönetimi de kolaylaşmakta…

[Eng.] Transformation has an influence on every areas. The companies and/or organisations come off the stage who could not catch the transformations of management, business processes, operational or project management. Here are several examples in recent past: Kodak, Nokia, Blackberry (RIM) etc.

Perhaps it is time to redefine the terms. Although the companies’ first aim to gain more money and have a good profit the most important keywords are target and aim. Organisations have started to change to network chart in spite of hierarchy. At the end managers have started to change their management style from micromanagement to empowering and leadership. Project planning is realistic if you give a chance to make a mistake. Customer (product owner or business teams) management is easier due to transparent portfolio management.

Kaynak: https://lnkd.in/d777cbe

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.